Reklama

Reklama

Katowice: Homofobiczny napis na biurze posłanki Koalicji Obywatelskiej

"Pedały raus!" - taki napis pojawił się na katowickim biurze poselskim Moniki Rosy z Koalicji Obywatelskiej.

Biuro poselskie Moniki Rosy znajduje się w samym centrum Katowic, w pobliżu Spodka. Pod okiem miejskiego monitoringu. Posłanka na Twitterze poinformowała, że w nocy doszło do dewastacji jej biura.

"’Pedały raus!’ powitało nas dziś z ranka. Zaczyna się od mowy nienawiści. Potem przechodzą do czynów. Ale nie damy się zastraszyć" - napisała Monika Rosa.

Napis pojawił się na oknie biura, za nim widnieją plakaty ze zdjęciem posłanki i tęczowa flaga.

"Flaga z okna nie zniknie"

Sprawa została zgłoszona na policję. - Przyjęliśmy zawiadomienie i trwają oględziny z udziałem technika kryminalistycznego. Jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretnej kwalifikacji tego czynu - poinformowała rzeczniczka katowickiej policji młodsza aspirant Agnieszka Żyłka

Reklama

Napis zostanie zmyty. Posłanka Monika Rosa zapowiada, że flaga z okna nie zniknie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy