Reklama

Reklama

Katastrofa szybowca pod Częstochową. Są ofiary

W województwie śląskim doszło do poważnego wypadku. Jak informują służby, pod Częstochową rozbił się szybowiec. W wyniku katastrofy zginęły dwie osoby.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Kościelec pod Częstochową w niedzielę 23 października po południu.

Kościelec pod Częstochową. Katastrofa szybowca

- Dyżurny zadysponował na miejsce osiem zastępów ratowniczo-gaśniczych. Strażacy dotarli do miejsca, w którym znajdował się wrak. Wydobyli z niego dwóch mężczyzn. Niestety lekarz stwierdził ich zgon - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Kamil Dzwonnik. 

Jak zaznaczył strażak, pierwsze zgłoszenie o katastrofie szybowca służby otrzymały około godziny 12:19.

Reklama

Przed godziną 17 policja opublikowała zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Częstochowa. Katastrofa szybowca. Nie żyją dwie osoby

Z informacji służb wynika, że w wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby. Podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, poinformowała, że ofiary to: Instruktor oraz 17-letni kursant, który miał już licencję. 

- Szybowiec rozbił się około dwa kilometry od końca pasa startowego - dodała. 

Sprawę wypadku lotniczego badają odpowiednie służby oraz policja pod nadzorem prokuratura. Na ten moment, co zaznaczają funkcjonariusze, nie wiadomo, co doprowadziło do katastrofy szybowca. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy