Reklama

Reklama

Karol Kania nie żyje. Milioner z Pszczyny zginął w katastrofie helikoptera

To nieoficjalne informacje, ale jak podają lokalne media, w katastrofie helikoptera na Śląsku zginął najprawdopodobniej 80-letni Karol Kania, milioner z Pszczyny.

Jak podaje "Dziennik Zachodni", nie żyje też pilot maszyny. 

Reklama

Karol Kania to założyciel oraz właściciel jednego z największych w Europie producentów podłoża pod uprawę pieczarek. Jego firma ma zakłady produkcyjne na Śląsku, w województwie opolskim oraz lubelskim.

W 2016 roku Kania był na 63. miejscu w rankingu najbogatszych Polaków. Jego majątek był wyceniany wówczas na prawie pół miliarda zł. 

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że biznesmen wracał do domu z Mazur.  

Przypomnijmy, helikopter z czterema osobami na pokładzie rozbił się minionej nocy pod Pszczyną. Maszyna spadła na ziemię w trudno dostępnym terenie. Dwie osoby przeżyły.

Jak podało we wtorek nad ranem Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, prywatny śmigłowiec rozbił się w nocy 300 metrów od lądowiska.

Strażacy otrzymali zgłoszenie około północy. - Po przybyciu na miejsce ustaliliśmy, że w lesie, w trudno dostępnym terenie, rozbił się helikopter. Maszyną podróżowały cztery osoby. Dwie osoby zginęły, a dwie są ranne i zostały przewiezione do szpitala - powiedział aspirant Tomasz Pokorny ze straży pożarnej w Pszczynie.

Zgłoszenie o wypadku napłynęło od okolicznych mieszkańców. Helikopter runął na ziemię w trudno dostępnym miejscu. - To teren silnie zalesiony, podmokły, z licznymi ciekami wodnymi, w pobliżu rzeki Dokawy. Akcję utrudniał też zalegający śnieg i bardzo gęsta mgła, ograniczająca widoczność do kilku metrów - poinformował oficer prasowy pszczyńskiej straży Mateusz Caputa.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje