Reklama

Reklama

Kamil Durczok spocznie dziś w Katowicach. Szczegóły pogrzebu dziennikarza

Kamil Durczok spocznie w piątek w rodzinnym grobie na cmentarzu w Katowicach. Pogrzeb dziennikarza odbędzie się o godzinie 9:00 w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie. Rodzina Kamila Durczoka poinformowała, że uroczystości pogrzebowe będą miały charakter prywatny. Dominik Duroczok, brat zmarłego Kamila Durczoka, zaapelował do przedstawicieli mediów, by nie brali udziału w pogrzebie dziennikarza. "Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - napisał. Kamil Durczok zmarł we wtorek 16 listopada. Miał 53 lata.

Pogrzeb dziennikarza Kamila Durczoka odbędzie się w piątek o godzinie 9:00 w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie. Urna z prochami zmarłego zostanie złożona w rodzinnym grobie na pobliskim cmentarzu.

W czasie uroczystości, która ma mieć prywatny charakter głos zabierze brat dziennikarza, Dominik Durczok. Na organach ma zagrać Józef Skrzek, będzie też orkiestra górnicza.

Kilka dni przed pogrzebem Dominik Durczok zaapelował do mediów, aby uszanowały wolę rodziny i nie dokumentowały uroczystości pogrzebowych Kamila Durczoka

"Wolą moją, jak i mojej rodziny, w związku z rodzinnym charakterem pogrzebu mojego brata Kamila Durczoka, oświadczam, że nie życzymy sobie udziału wszelkich mediów w tym wydarzeniu, a tym bardziej jakiegokolwiek jego dokumentowania. Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - napisał Dominik Durczok.

Reklama

Kamil Durczok, w przeszłości szef dwóch największych programów informacyjnych w Polsce, "Wiadomości" TVP i "Faktów" TVN, zmarł we wtorek w szpitalu w Katowicach, do którego trafił w poniedziałek w ciężkim stanie. Zmarł - jak podała placówka - w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Kamil Durczok. Dziennikarz związany z wieloma mediami

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 r. w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Karierę dziennikarza zaczynał w 1991 r. w Radiu Katowice.

W latach 1993-2006 Durczok był dziennikarzem Telewizji Polskiej, w latach 2006-2015 pracował w telewizji TVN - pełnił funkcję redaktora naczelnego i prowadzącego "Faktów". W latach 2016-2019 Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

Czytaj też: Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz nie ukrywał swoich problemów ze zdrowiem

W ciągu kariery współpracował m.in. z Radiową Trójką, RMF FM, był też felietonistą tygodnika "Wprost". W latach 2016-2017 Kamil Durczok był gospodarzem programu "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych

Kamil Durczok był także laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).


W 2003 r. Kamil Durczok przeszedł chorobę nowotworową.

Kamil Durczok - kontrowersje

Na karierze Kamila Durczoka cieniem położyły się m.in. oskarżenia o mobbing i molestowanie w czasie, gdy pracował w TVN. Dziennikarz zaprzeczał oskarżeniom dotyczącym molestowania. TVN rozstał się z nim jednak za porozumieniem stron w marcu 2015 roku.

W 2019 roku Kamil Durczok, prowadząc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję na autostradzie. Sąd rejonowy skazał go za to na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę, Durczok dostał też pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. 

W 2020 dziennikarz przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję.

Więcej na temat Kamila Durczoka przeczytasz w serwisie Pomponik.pl.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama