Reklama

Jastrzębie-Zdrój: Zimne kaloryfery w ponad 23 tys. mieszkań

Mieszkańcy ponad 23 tys. mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie) mają w niedzielę zimne kaloryfery na skutek dwóch awarii ciepłowniczych. Jak zapewnia spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa, trwa ponowne napełnianie sieci i w niedzielę wieczorem powinny zostać wznowione dostawy ciepła.

"Zidentyfikowaliśmy obydwie awarie, do których doszło w dwóch miejscach, odcięliśmy dwa osiedla. Teraz z powrotem napełniamy sieć ciepłowniczą. Do wieczora sieć będzie napełniona" - powiedział rzecznik prasowy spółki PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa Zbigniew Barszczak.

Jastrzębie-Zdrój: ponad 70 ulic bez ogrzewania

Zakłócenia w dostawach ciepła u odbiorców zasilanych przez należącą do grupy PGNiG Elektrociepłownię Zofiówka rozpoczęły się po północy. "Informujemy, że w związku z niekontrolowanym spadkiem ciśnienia na sieci ciepłowniczej w Jastrzębiu-Zdroju wystąpiła konieczność wstrzymania dostawy ciepła w dniu 05.02.2023 około godziny 00:15 (...)" - poinformowano na stronie internetowej.

Reklama

Początkowo przerwa w dostawie ciepła miała potrwać do rana, jednak do tego czasu nie udało się usunąć awarii. 

Poważne problemy techniczne dotknęły mieszkańców ponad 70 ulic. Przerwą w dostawie ciepła objętych jest ponad 23,5 tys. mieszkań - wynika z informacji PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: jastrzębie-zdrój | ogrzewanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy