Reklama

Reklama

Do środy poważne utrudnienia na śląskich drogach

W związku z przejazdem wyścigu Tour de Pologne przez woj. śląskie od poniedziałku do środy należy spodziewać się utrudnień na drogach. Kierowców czeka m.in. zamknięcie we wtorek po południu szeregu ulic w centrum Katowic, gdzie kolarze będą jeździć po pętli.

Jak poinformowała śląska policja, w związku z organizacją trzech etapów wyścigu w woj. śląskim należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu, w tym czasowego zamknięcia szeregu odcinków dróg.

Reklama

Drugi etap rozpoczętych w niedzielę w Warszawie zawodów rozegrany zostanie w poniedziałek po południu na trasie z Częstochowy przez podczęstochowskie Olsztyn i Złoty Potok i dalej przez Myszków, Zawiercie, Porębę, Siewierz, Mierzęcice i Będzin - do Dąbrowy Górniczej.

Trzeci etap rozpocznie się we wtorek ok. godz. 15.30 w Będzinie, skąd kolarze przez Sosnowiec, Czeladź i Siemianowice Śląskie dotrą do Katowic.

Policja uruchamia specjalną infolinię

W środę rozegrany zostanie czwarty etap w południowej części regionu. Przed godziną 13.00 peleton ruszy z małopolskiego Oświęcimia, by przez Kęty dojechać do granicy woj. śląskiego i górskimi drogami przez Porąbkę, Międzybrodzie Bialskie, Żywiec, Tresną, Węgierską Górkę, Cisiec, Kamesznicę, Wisłę i Ustroń dotrzeć do Cieszyna.

W dniach przejazdu wyścigu przez region śląska policja - prócz bieżącego zabezpieczania trasy - m.in. uruchomi infolinię pod numerem 32 200 11 11, gdzie będzie można dowiedzieć się o ograniczeniach wprowadzonych na czas zawodów.

Policjanci akcentują m.in., że w poniedziałek utrudnienia obejmą drogę dojazdową do lotniska Katowice Airport od strony Tarnowskich Gór. Dojazd do terminali portu lotniczego w godzinach od 16 do 17 będzie możliwy tylko od drogi nr 78 przez ulicę Kolejową w miejscowości Celiny.

Zamkną odcinki niektórych ulic

We wtorek w Katowicach już ok. godz. 7.00 rano zamknięty zostanie odcinek Al. Korfantego od ronda przy Spodku do Słonecznej Pętli. Przed godz. 15.00 zamknięte zostanie katowickie rondo. Od godziny 15.00 zamykane będą odcinki ulic, którymi wytyczono pętlę w Katowicach - kolejno Chorzowską, Korfantego ze Słoneczną Pętlą, Rozdzieńskiego, Dudy-Gracza, Warszawską, Damrota, Powstańców, Graniczną, Lotnisko, Francuską, znów Damrota, Powstańców i Francuską, Warszawską, Rynek, Mickiewicza i Sokolską.

Lepiej nie parkuj w miejscach zakazanych

W czasie wyścigu będzie można przejechać przez Katowice na osi wschód-zachód tunelem pod katowickim rondem i autostradą A4. Ruch w centrum ma być przywracany po godz. 19. 00. W niektórych miejscach, np. na ul. Warszawskiej między przejazdami peletonu policjanci mają przepuszczać samochody przecinające trasę wyścigu. Jednocześnie policja przestrzega przed parkowaniem w miejscach oznaczonych zakazami i tabliczkami o możliwości odholowania samochodu - zakazy te będą bezwzględnie egzekwowane.

Zmiany w kursowaniu tramwajów w Katowicach

Według informacji organizującego w regionie komunikację miejską Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP, we wtorek całkowicie przeorganizowane zostanie kursowanie tramwajów po Katowicach. Od rana tramwaje od strony Brynowa będą dojeżdżać do rynku, a od Chorzowa - do Stadionu Śląskiego, skąd do Placu Wolności pojadą zastępcze autobusy. Przed godz. 15.00 tramwaje jadące od Załęża zaczną kończyć trasę na Placu Wolności, a od Szopienic - do pętli na Zawodziu.

Autobusy ominą centrum Katowic

Autobusy we wtorek od godziny 15.00 również ominą centrum Katowic. Główne linie od strony Zabrza i Gliwic dojadą np. tylko do tymczasowego przystanku na ul. Grundmanna, od strony Siemianowic - do tymczasowego przystanku przy Silesia City Center, a od strony Sosnowca - do przystanku Katowice Bogucicka na wysokości Uniwersytetu Ekonomicznego. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu komunikacji w czasie wyścigu umieszczono już na stronie www.kzkgop.com.pl.

Tour de Pologne to jedna z większych imprez kolarskich na świecie. Podczas tegorocznej edycji wyścigu kolarze przejadą 1110 km.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje