Reklama

Reklama

Częstochowa: Zatrzymano pedofila, który zaatakował 2 dziewczynki

35-latek, karany już wcześniej za podobne przestępstwo, odpowie za napaści seksualne na dzieci w Częstochowie. Mężczyzna, który zaatakował 9-latkę na klatce schodowej, został ujęty nieopodal bloku przez ojca dziewczynki.

Mężczyźnie zarzuca się też atak na 12-latkę w tej samej dzielnicy, kilka dni wcześniej. Informację o zatrzymaniu oraz aresztowaniu podejrzanego podała we wtorek policja.

W sobotę po południu oficer dyżurny z komisariatu V w Częstochowie otrzymał zgłoszenie interwencji z dzielnicy Północ.

"Jak ustalili policjanci, 9-latka została zaatakowana przez mężczyznę, kiedy wchodziła do klatki schodowej jednego z bloków. Napastnik, spłoszony najprawdopodobniej przez inne dzieci, które przechodziły nieopodal, uciekł na zewnątrz, a wystraszone dziecko wróciło do domu i opowiedziało o wszystkim rodzicom. Ojciec dziewczynki dogonił podejrzewanego o atak na jego córkę mężczyznę ulicę dalej i wezwał na miejsce policję" - relacjonowali policjanci.  

Reklama

35-latek został zatrzymany. Szybko okazało się, że do podobnego ataku, tym razem na 12-letnią dziewczynkę, doszło w tej samej dzielnicy kilka dni wcześniej. Nie zostało to wtedy zgłoszone na policję.

W poniedziałek zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zgwałcenia 12-latki i zgwałcenia 9-latki. Odpowie za dokonanie obu tych przestępstw w warunkach recydywy. Wcześniej odbywał już bowiem karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

We wtorek sąd na wniosek śledczych zadecydował o aresztowaniu pedofila. Prowadzący postępowanie ustalają szczegóły sprawy, sprawdzają też czy ofiar 35-latka nie było więcej.

Osoby, które mają informacje mogące pomóc w prowadzonym śledztwie, w tym o innych atakach na dzieci w ostatnich dniach w Częstochowie, policja prosi o zgłaszanie się do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy