Reklama

Reklama

Częstochowa: Wyłowiono ciało zaginionego 87-latka

Po trwającej cztery dni akcji poszukiwawczej strażaccy płetwonurkowie wyłowili z częstochowskiego zbiornika "Michalina" ciało zaginionego w miniony wtorek (28 lipca) 87-latka z tego miasta. Wszystko wskazuje na to, że senior utopił się podczas kąpieli. Wcześniej na brzegu znaleziono jego rzeczy.

O zakończeniu wszczętej w minioną środę (29 lipca) akcji poinformowała w niedzielę (2 sierpnia) śląska policja. 

Zaginięcie 87-latka zgłosiła rodzina, zaniepokojona jego nieobecnością. Ustalono, że dzień wcześniej senior wypoczywał nad wodą. Znaleziono tam torbę z jego rzeczami i telefon.

Rozpoczęły się trwające cztery dni poszukiwania, prowadzone zarówno w okolicy zbiornika, jak i w wodzie. W sobotę (1 sierpnia) płetwonurkowie ze specjalistycznej jednostki strażackiej w Bytomiu odnaleźli i wyłowili ciało mężczyzny. Okoliczności jego śmierci wyjaśniają teraz policjanci pod nadzorem częstochowskiej prokuratury.

Reklama

Statystyki utonięć w regionie

Jak wynika z policyjnych statystyk, w lipcu tego roku w woj. śląskim utonęło sześć osób, podczas gdy w lipcu rok wcześniej - jedna. W sierpniu zeszłego roku w regionie utonęło pięć osób. Policja apeluje o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

"Nie bądźmy obojętni i zwracajmy uwagę na innych wypoczywających nad wodą - nasza reakcja na zagrożenie może uratować komuś życie" - przypominają częstochowscy policjanci.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy