Reklama

Reklama

Częstochowa: Szokujące wideo. Znany fryzjer psów nagrany ukrytą kamerą

Do sieci wyciekło szokujące wideo z jednego z salonów dla psów w Częstochowie. Widać na nim, jak psi fryzjer w kontrowersyjny sposób obchodzi się ze strzyżonym przez siebie zwierzęciem. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals Inspektorat w Gliwicach zapowiada złożenie wniosku do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Wideo pojawiło się na facebookowym profilu OTOZ Animals Inspektorat Gliwice. Jak informuje Polsat News, obrazy zostały nagrane ukrytą kamerą na jednym ze szkoleń profesjonalnego strzyżenia psów w salonie w Częstochowie.

Na filmie ma być widoczny znany w mieście fryzjer psów. Gdy zwierzę wyrywa się w trakcie wykonywanego przez niego zabiegu, mężczyzna mocno je przytrzymuje. Pies głośno wtedy pojękuje. Kiedy zwierzę zaczyna być niespokojne, od stołu odchodzi towarzysząca fryzjerowi kobieta.

Na koniec strzyżenia psi fryzjer jedną ręką łapie swojego "klienta" za głowę, a następnie zdecydowanym ruchem wrzuca do kojca.

Reklama

Polsat News informuje, że świadkowie, którzy zgłosili się do gliwickiego stowarzyszenia, twierdzą, że to "normalne praktyki tego salonu". Jak poinformowała w rozmowie ze stacją Anita Chormy z OTOZ Animals, podczas warsztatów prowadzonych przez częstochowskiego fryzjera miało dochodzić do gorszych sytuacji.

Jak dodała Chromy, do OTOZ zgłosiła się również osoba, której pies został poszkodowany. 

"Pani twierdzi, że jej pies po wizycie w salonie groomingu (tak nazywa się czynności, które wymagają strzyżenia lub usuwania martwej sierści - przyp. red.) w Częstochowie, był w stanie ciężkim. Była u weterynarza i zrobiła obdukcję" - poinformowała.

OTOZ Animals Inspektorat w Gliwicach zapowiada złożenie wniosku do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama