Reklama

Reklama

Częstochowa. Motocyklista - pielgrzym dwukrotnie zatrzymany przez policję

Policjanci z grupy Speed zatrzymali po pościgu 37-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekając pędził ulicami Częstochowy ponad 170 km/h. Następnego dnia mężczyzna został ponownie zatrzymany przez tych samych mundurowych. Uczestniczył w pielgrzymce motocyklistów na Jasną Górę. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Jak podała w piątek częstochowska komenda, pod koniec kwietnia patrol drogówki zauważył motocyklistę, który poruszał się z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Policjanci włączyli sygnały, dając mu wyraźne znaki do zatrzymania. Motocyklista jednak nie zamierzał się zatrzymywać. Na widok jadącego za nim radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Dźbowa.

Pościg ulicami Częstochowy

"Ulicami Częstochowy pędził z prędkością ponad 170 km/h, popełniając po drodze szereg wykroczeń drogowych. Policjanci zatrzymali 37-letniego pirata drogowego, gdy poruszając się z niewielką prędkością, dojeżdżał do skrzyżowania. Do zatrzymania użyli pojazdu służbowego, uderzając zderzakiem w bok motocykla" - opisują częstochowscy policjanci.

Reklama

Okazało się, że 37-latek nie miał uprawnień do kierowania, ponieważ decyzją starosty zostały mu one zatrzymane kilka miesięcy wcześniej. Dodatkowo, za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym brawurową jazdą, grozi mu też kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

Zatrzymany w czasie pielgrzymki

Następnego dnia, podczas zabezpieczenia pielgrzymki motocyklistów ci sami policjanci z drogówki po raz kolejny zatrzymali do kontroli 37-latka, który był jednym z uczestników przejazdu na Jasną Górę.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do pięciu lat więzienia. Ponadto sąd może orzec względem niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy