Reklama

Reklama

Częstochowa: Mężczyzna położył się na pasach. Przejechało go auto

Częstochowska policja opublikowała w sobotę zdjęcia mężczyzny, który zginął w środę w centrum miasta na przejściu dla pieszych. Prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Kierowca busa, który na niego najechał, usłyszał zarzuty.

6 lipca, około godziny 4:00 przy alei Wolności w Częstochowie, kierujący samochodem dostawczym marki mercedes najechał na pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci dotarli do nagrania z monitoringu, na którym widać, jak nieznany mężczyzna, znajdując się na oznakowanym przejściu dla pieszych kładzie się na wznak na jezdni. Leżącego mężczyznę najpierw omija białe iveco, a po chwili najeżdża na niego dostawczy mercedes.

- Śledczy ustalili, że kierowca mercedesa nie obserwował właściwie przedpola jazdy i nie zachował ostrożności, zbliżając się do pasów, a po najechaniu na pieszego kontynuował jazdę samochodem nie udzielając mu pomocy. W dodatku w chwili zatrzymania badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu (0,32 promila). Podjęte przez śledczych czynności pozwolą stwierdzić, czy w chwili zdarzenia również znajdował się pod jego działaniem, a jeśli tak, to jakie było jego stężenie - poinformowała w sobotę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Reklama

Potrącenie w Częstochowie. Policja publikuje wizerunek ofiary

W piątek kierujący mercedesem został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem.

Zdjęcia ofiary wypadku opublikowano na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie (Uwaga, drastyczne!)

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości proszone są o kontakt z częstochowską policją pod numerem 47 85 812 55 lub z najbliższą jednostką policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Rysopis: wiek około 50 lat, około 172 cm wzrostu, krępej budowy ciała, włosy krótkie jasne. Ubrany był w: białą koszulkę typu t-shirt w paski koloru niebieskiego i czerwonego, spodnie jeansowe koloru niebieskiego, buty sportowe koloru zielonego z żółtą literą "N" po zewnętrznej i wewnętrznej stronie cholewki. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy