Reklama

Reklama

Częstochowa: Mąż przyznał się do zabicia 27-letniej żony

Tragiczny finał poszukiwań 27-letniej Karoliny W. z Częstochowy. Ciało kobiety znaleziono w poniedziałek w kompleksie leśnym w powiecie kłobuckim. Do zabójstwa przyznał się jej 29-letni mąż, z którym była w separacji.

Oboje żyli w separacji, według wyjaśnień podejrzanego tłem zbrodni był rozpad małżeństwa - podała prokuratura.

Według wcześniejszych informacji 27-latka miała wyjść z domu w sobotę wcześnie rano, a potem nie nawiązała już kontaktu z rodziną. Informację o zaginięciu 27-latki i jej wizerunek przekazano mediom. Jak powiedział we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek, zwłoki kobiety ujawniono w poniedziałek w miejscowości Łobodno w powiecie kłobuckim.

Przyczyną "nieporozumienia"

- Materiały, które zostały zebrane przez policję w toku czynności poszukiwawczych, wskazywały na uzasadnione podejrzenie, że zgon kobiety nastąpił w wyniku zabójstwa, w związku z tym Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ wszczęła śledztwo w sprawie pozbawienia jej życia - to postanowienie zostało wydane w dniu dzisiejszym - dodał prokurator.

Reklama

W toku śledztwa prokuratura przedstawiła 29-letniemu Krystianowi W. zarzut zabójstwa - to, jak mówi Ozimek, mąż pokrzywdzonej, pozostający w nią w faktycznej separacji. - Przesłuchany przez prokuratora przyznał się do tej zbrodni, złożył obszerne wyjaśnienia. Był przesłuchiwany do późnych godzin nocnych. Z jego wyjaśnień wynika, że motywem zabójstwa były nieporozumienia związane z rozpadem małżeństwa - dodał rzecznik.

Zabójstwo Karoliny W.

Według ustaleń śledztwa do zbrodni doszło w samochodzie, zaparkowanym obok domu Karoliny W. Następnie sprawca przewiózł ciało do Łobodna, gdzie ukrył zwłoki w kompleksie leśnym. Wniosek o aresztowanie podejrzanego sąd ma rozpoznać jeszcze we wtorek po południu.

Prokuratura nie ujawnia, czy to sam mąż wskazał miejsce ukrycia zwłok. Przypuszczalną przyczyną śmierci 27-latki było uduszenie. Zweryfikuje to sekcja zwłok. Według doniesień mediów Karolina W. osierociła dwoje dzieci.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje