Reklama

Reklama

Częstochowa: Koniec akcji po wybuchu butli z gazem. Strażacy wydobyli ciała

- Akcja na miejscu wybuchu auta w Częstochowie zbliża się ku końcowi - powiedział we wtorek po południu w rozmowie z Interią mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy PSP w Częstochowie. W poniedziałek, w wyniku eksplozji samochodu przewożącego butle z gazem zginęły dwie osoby. Strażacy nie mogli zabezpieczyć ciał ze względu na ryzyko wybuchu kolejnych butli, które pozostały we wraku auta. Pracowali nad ich schłodzeniem przez okrągłą dobę.

Ze względu na procedury bezpieczeństwa butle z acetylenem musiały być schładzane przez 24 godziny. W tym czasie, ze względu na ponowne ryzyko wybuchu nie możliwe było podejście bliżej auta. We wraku przez niemal dobę pozostawały ciała zabitych. 

- Dwa ciała udało się wydobyć - przekazał Interii we wtorek po godz. 16:00 mł. bryg. Kamil Dzwonnik. Jak dodał w samochodzie nie odnaleziono innych ofiar. - Akcja na miejscu wybuchu zbliża się ku końcowi - zaznaczył.  

Dopiero po zakończeniu działań strażaków możliwe będzie zbadanie wraku przez biegłych, w celu ustalenia przyczyn wybuchu oraz powrót okolicznych mieszkańców do domów. 

Reklama

Ewakuowano mieszkańców

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 15:40 przy ul. Wrocławskiej w Częstochowie. Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano osoby znajdujące się około 200 metrów od auta, 67 mieszkańców oraz klientów sklepów i pobliskiej przychodni - mówił Interii w poniedziałek oficer prasowy PSP w Częstochowie.

Według wstępnych ustaleń strażaków butle - przewożone zwykłym samochodem dostawczym - służyły jako elementy zestawu do prowadzenia prac spawalniczych. Wygląd wraku nie wskazuje, by był to pojazd służący do transportu gazów.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy