Reklama

Reklama

​Częstochowa: Dwuletnia dziewczynka w Oknie Życia. Przy dziecku był list

Około dwuletnia dziewczynka została znaleziona w częstochowskim Oknie Życia. Przy dziecku był list - informuje Katolicka Agencja Informacyjna.

Alarm rozległ się po godz. 21 w Oknie Życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Częstochowie. Znaleziono w nim około dwuletnią dziewczynkę. Dziecko czuje się dobrze. 

Przy dziecku był list z informacją o imieniu. Zawiadomiono policję, a dziewczynce zapewniono opiekę lekarską.

To szóste dziecko zostawione w tym Oknie Życia. 

ZOBACZ: Kto przytuli opuszczone maluchy?

Okno Życia to specjalnie przygotowane miejsce, umożliwiające matkom, które nie mogą lub nie chcą opiekować się noworodkiem, anonimowe, bezpieczne pozostawienie go w nim.

Reklama

Idea systemowej ochrony porzuconych dzieci stosowana była już w średniowieczu. Najstarsze zachowane okno życia pochodzi z 1198 i znajduje się w Rzymie przy powstałym z inicjatywy papieża Innocentego III szpitalu Ducha Świętego.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy