Reklama

Reklama

Częstochowa: CBŚP zlikwidowało dużą plantację konopi

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali koło Częstochowy plantację konopi. Można z nich było wyprodukować marihuanę o czarnorynkowej wartości nawet dwóch milionów złotych.

Licząca prawie 2400 krzewów plantacja znajdowała się w nieczynnej fabryce mebli w miejscowości Rzeki Małe. Policjanci zatrzymali tam 45-letniego Janusza K., który mieszkał na posesji i doglądał roślin. Usłyszał on zarzut nielegalnej uprawy konopi i trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie krzewy i osprzęt służący do ich uprawy: specjalistyczne lampy i wentylatory.

CBŚP i prokuratorzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Częstochowie pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej.

Reklama

 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy