Reklama

Reklama

Częstochowa: Areszt po ataku na obcokrajowca

Groźby karalne, znieważenie na tle narodowościowym i rozbój – takie zarzuty usłyszał 36-latek, który w Częstochowie zaatakował obywatela Indii. Podejrzany został aresztowany – podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji.

Informację o ataku na przebywającego w Polsce obcokrajowca otrzymał oficer dyżurny z komisariatu III w Częstochowie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że pokrzywdzonego zaczepił przed blokiem 36-latek, żądając od niego 2 zł.

"Kiedy nie dostał pieniędzy, stał się agresywny, wyzwał obywatela Indii, używając przy tym wulgaryzmów, a następnie kopnął go, przez co mężczyzna przewrócił się na ziemię. Ofiara ataku agresora uciekła do sklepu. 36-latek chcąc dostać się do wnętrza, wybił szybę w drzwiach sklepowych" - relacjonowała rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska.

Reklama

Mężczyzna został zatrzymany. Badanie wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu, z policyjnej celi został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty gróźb karalnych i znieważenia na tle narodowościowym oraz usiłowania rozboju i zniszczenia mienia. Może mu grozić kara nawet 12 lat więzienia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy