Reklama

Reklama

Częstochowa: 15-latek zaatakował rodziców nożem. "Usiłowanie zabójstwa"

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie 15-latka z Częstochowy. Nastolatek w niedzielę zaatakował swoich rodziców, zadając im liczne rany nożem. Postępowanie jest prowadzone pod kątem usiłowania zabójstwa. Decyzję, czy nastolatek odpowie za swój czyn, podejmie sąd rodzinny.

Do ataku doszło w niedzielę wieczorem w jednym z mieszkań w częstochowskiej dzielnicy Raków. 15-latek zaatakował nożem swoją matkę oraz ojca, który stanął w jej obronie. Oboje trafili do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do szpitala także trafił sprawca - na oddział psychiatryczny.

O wszczęciu przez Prokuraturę Rejonową Częstochowa-Południe śledztwa w sprawie usiłowania zabójstwa dwóch osób poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

- W dalszym ciągu trwają wstępne czynności śledcze, które polegają głównie na przesłuchiwaniu świadków i zabezpieczeniu dowodów na miejscu zdarzenia. Po ich wykonaniu prokurator przekaże sprawę sądowi rodzinnemu i nieletnich - zaznaczył prok. Ozimek.

Reklama

15-latek ranił rodziców nożem. Do ataku doszło w "normalnej rodzinie"

Zgodnie z ogólnymi zasadami Kodeksu karnego, za przestępstwo nie odpowiada osoba, która nie ukończyła 17. roku życia, ale w wyjątkowych sytuacjach - np. zbrodni zabójstwa, gwałtu zbiorowego lub porwania - do odpowiedzialności karnej może być pociągnięty już 15-latek, jeżeli przemawiają za tym okoliczności sprawy i stopień rozwoju sprawcy. Musi na to zgodzić się sąd rodzinny.

Rodzice mają rany cięte szyi, twarzy i barku. Ich stan jest stabilny.

Rzecznik prokuratury potwierdził, że 15-latek został przewieziony do jednego ze szpitali na konsultację psychiatryczną i jest tam do chwili obecnej. Śledczy nie informują na razie o tle całego zajścia. Jak wynika z wcześniejszych informacji, do ataku doszło w tzw. normalnej rodzinie. Wcześniej nie było w tym domu żadnych interwencji czy problemów wychowawczych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy