Reklama

Reklama

Bytom: Pożar magazynu z tekstyliami

Płonie hala magazynowa w Bytomiu przy ul. Łokietka. Prawdopodobnie pali się składowisko tekstyliów – informuje Miasto Bytom.

"Prosimy mieszkańców - zwłaszcza mieszkańców Stroszka, Suchej Góry - o zamknięcie okien ze względu na duże zadymienie" - taki apel obok informacji o pożarze umieszczono w sobotę wieczorem na profilu Miasta Bytom na Facebooku.

Jak podają lokale media, pożar wybuchł na terenie zakładu produkcyjnego przy ul. Łokietka. Ogień ogarnął magazyn materiałów, prawdopodobnie tekstylnych. 

"Płonące składowisko materiałów jest duże, jego powierzchnia wynosi około 30 na 50 metrów. W akcji gaśniczej uczestniczy 14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej" - informuje "Dziennik Zachodni". 

Reklama

"Jeden wielki smród" - skarżą się na Facebooku mieszkańcy Bytomia.

Opanowano pożar

Z najnowszych informacji wynika, że strażakom udało się już opanować pożar. Ogień nie rozprzestrzenia się. Dogaszanie powinno zakończyć się do wieczora. 

Do opanowania ognia użyto ośmiu prądów wody. Akcja przebiega w warunkach silnego zadymienia - strażacy pracują w aparatach ochrony dróg oddechowych. Unoszący się znad ulicy Łokietka słup gęstego, czarnego dymu widoczny był z kilku kilometrów.

Według informacji straży pożarnej, nie ma zagrożenia dla okolicznych zabudowań i mieszkańców, nie było też potrzeby ewakuacji. Do akcji gaśniczej skierowano w sumie 72 strażaków z zawodowej i ochotniczych straży pożarnych - na miejscu było 27 zastępów. Przyczyny pożaru oraz wielkość strat nie są na razie znane.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy