Reklama

Reklama

Bielsko-Biała: Uratowali seniorkę z płonącego budynku

Policjanci uratowali seniorkę z niepełnosprawnością z płonącego budynku. Jak poinformował rzecznik Komendy Miejskiej w Bielsko-Białej asp. szt. Roman Szybiak, dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy policji i straży kobieta nie doznała żadnych obrażeń.

Ogień w budynku przy ulicy Ponętnej w Bielsko-Białej pojawił się nocą z piątku na sobotę. Krótko po zgłoszeniu nadjechali na miejsce strażacy i policjanci.

- Funkcjonariusze dowiedzieli się od mieszkańców płonącego domu, że wewnątrz pozostała 83-letnia kobieta z niepełnosprawnością, której nie potrafili wynieść. Seniorka doznała niedawno urazu i nie była w stanie samodzielnie wstać z łóżka - zrelacjonował Szybiak.

Policjanci i jeden ze strażaków ochotników wrócili do budynku i wynieśli kobietę. Dzięki szybkiej ewakuacji nie doznała obrażeń. Pomocy udzielili jej ratownicy z pogotowia ratunkowego.

Reklama

W akcji gaśniczej uczestniczyło dziewięć zastępów straży pożarnej. Dokładne przyczyny i okoliczności wybuchu ognia wyjaśniają śledczy z czwartego komisariatu w Bielsku-Białej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy