Reklama

Reklama

Bielsko-Biała. Policyjny dron namierzył nastolatków z narkotykami

Funkcjonariusze z Bielska-Białej zatrzymali 17-latka, podejrzanego o posiadanie ponad 40 gramów marihuany. Wpadł też jego rówieśnik, który otrzymał narkotyki. Na gorącym uczynku złapali ich operatorzy drona.

Jak podała w piątek policja, w ubiegłą sobotę w godzinach popołudniowych policjanci z bielskiej komendy przy użyciu drona patrolowali okolicę Osiedla Złote Łany.

Zobacz też: Mazowieckie: Policja zatrzymała 26 osób. Mogli wprowadzić do obrotu ponad 700 kg narkotyków

- W pewnym momencie operator drona zwrócił uwagę na znajdujący się przy osiedlu zagajnik, w którym przy prowizorycznie ustawionym stoliku siedzieli dwaj nastolatkowie. Po przyjrzeniu się ich zachowaniu okazało się, że jeden z nich wyjął z plecaka foliową torebkę z marihuaną, z której wyjął kilka porcji tego narkotyku, a następnie przekazał je towarzyszowi - opisują bielscy policjanci.

Reklama

Zarzuty dla nastolatków

Obsługujący drona przekazali informację dyżurnemu pierwszego komisariatu, który na miejsce wysłał patrol. Chwilę później mundurowi zatrzymali obu mężczyzn i zabezpieczyli posiadane przez nich narkotyki.

Obaj zatrzymani - mieszkańcy Bielska-Białej - po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. Teraz każdemu z nastolatków może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Reklama

Reklama

Reklama