Reklama

Reklama

Bezpieczna droga do szkoły

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni wiedzą, jaką dzieci posiadają na temat bezpiecznego zachowania się w szkole, a także w drodze do szkoły - mówił Tadeusz Ostrowski, Pełnomocnik Prezydenta d.s. Bezpieczeństwa po spotkaniu prezydenta Piotra Koja z uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 5.

W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele policji, straży miejskiej, a także Telewizji Sfera, która rozdawała dzieciom odblaski. Pierwszoklasiści otrzymali też specjalne plany lekcji, z numerami telefonów alarmowych, które powinny zapamiętać i dzwonić w razie niebezpieczeństwa.

Reklama

Warto podkreślić, że przez kilka pierwszych tygodni września funkcjonariusze policji i straży miejskiej pełnią wzmożone kontrole w okolicach szkół. Policjanci odwiedzają uczniów klas pierwszych, gdzie udzielają wskazówek, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Podkreślają też, że wybierając się w drogę do szkoły, warto zakładać jasne ubrania. Idealne byłoby, gdyby ubrania i plecaki miały elementy odblaskowe.

Natomiast strażnicy miejscy odwiedzają przedszkolaków i opowiadają im, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Dzieci otrzymują też odblaski i specjalne kolorowanki.

Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony miasta Bytom.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje