Reklama

Reklama

Beczka z nieznaną substancją przy hotelu. Akcja strażaków

30-litrowa beczka z nieznaną substancją została porzucona w czwartek nieopodal wejścia do hotelu w Cieszynie. - Zawartość beczki nie stanowi zagrożenia radiologicznego, chemicznego i biologicznego. Nie grozi wybuchem - podał w czwartek rzecznik policji w Cieszynie asp. Krzysztof Pawlik.

"Tuż przed południem otrzymaliśmy zgłoszenie, że przed hotelem znajduje się niebieska beczka z nieustaloną substancją wewnątrz. Naklejka na niej wskazywała, że może się w niej znajdować toksyczna substancja. Cieszyńscy strażacy, którzy przyjechali na miejsce, zbadali ją detektorami. Nie stwierdzili zagrożenia" - powiedział rzecznik cieszyńskich strażaków st. kpt. Michał Pokrzywa.

Reklama

Rzecznik podkreślił, że beczka jest szczelna. Nic z niej nie wycieka. "Osłoniliśmy ją parawanem, by ograniczyć wpływ słońca" - dodał Michał Pokrzywa.

Akcja strażaków

W akcji uczestniczyło ok. 20 zastępów strażaków. Do Cieszyna przyjechał m.in. pluton techniczny z Jastrzębia Zdroju, a także chemiczny z Bielska-Białej, którego członkowie przeprowadzili pomiary pod kątem zagrożenia biologicznego, chemicznego i radiologicznego. Nie dostrzegli niebezpieczeństwa.

Pokrzywa poinformował, że sprawą zajęła się policja. 

Lokalny portal informacyjny Śląska Cieszyńskiego ox.pl podał, że beczka została pozostawiona prawdopodobnie w nocy.

Badania substacji

"Zawartość beczki nie stanowi zagrożenia radiologicznego, chemicznego i biologicznego. Nie grozi wybuchem" - podał w czwartek rzecznik policji w Cieszynie asp. Krzysztof Pawlik.

"Zagrożenie zostało wstępnie wykluczone. Wciąż jednak sprawdzamy, jaka substancja wypełnia beczkę" - powiedział asp. Krzysztof Pawlik.

Dwóch podejrzanych

Jak dodał, policjanci dotarli już do dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z pozostawieniem beczki przed hotelem. W czwartek po południu składali wyjaśnienia. Na razie nie wiadomo, dlaczego beczka trafiła przed hotel. Możliwe, że stało się to w wyniku nieporozumienia.

Asp. Pawlik poinformował, że beczka nie została jeszcze zabrana sprzed hotelu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje