Reklama

Reklama

26-latek brutalnie pobity przez 10 mężczyzn. Porachunki pseudokibiców?

W ciężkim w stanie trafił do szpitala 26-latek, brutalnie pobity w Rudzie Śląskiej przez liczącą około 10 osób grupę mężczyzn, posługujących się pałkami i kijami bejsbolowymi; poturbowani zostali też dwaj towarzyszący mu nastolatkowie. Policja szuka sprawców.

Według mediów, tłem pobicia były porachunki pseudokibiców.

Rzecznik policji w Rudzie Śląskiej  asp. Arkadiusz Ciozak powiedział PAP, że do pobicia doszło we wtorek wieczorem w dzielnicy Orzegów. "Około 10 sprawców pobiło trzech młodych mężczyzn. Dwóch nastolatków i 26-latka, który doznał poważnych obrażeń. Jest w ciężkim stanie w jednym ze śląskich szpitali. Dwaj pozostali pokrzywdzeni nie wymagali hospitalizacji" - powiedział Ciozak.

Bandyci posługiwali się pałkami i kijami bejsbolowymi, nie przestawiali bić i kopać swej ofiary nawet po tym, jak upadła na ziemię. Część sprawców była zamaskowana. Jak dowiedziała się PAP, zajście zarejestrowały kamery monitoringu. Nagrania są teraz analizowane. Dotychczas nie zatrzymano żadnego z napastników.

Reklama

Według regionalnej prasy, pobicie to efekt porachunków grup pseudokibiców Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. "Nie udzielamy takich informacji" - oświadczył Ciozak.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje