Reklama

12-letnia dziewczynka wbiegła na jezdnię przy czerwonym świetle. Zginęła potrącona przez samochód

12-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez samochód na ul. św. Wojciecha w Jaworznie (woj. śląskie). Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami dziecko wbiegło na przejście dla pieszych mimo czerwonego światła.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło we wtorek o godz. 19:25. - Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący Fiatem Punto potrącił na przejściu dla pieszych 12-letnią dziewczynkę, która najprawdopodobniej wbiegła na nie mimo czerwonego światła - powiedziała sierżant sztabowa Justyna Wiszowaty z jaworznickiej policji.

Mimo wysiłków ratowników dziecko zmarło. Kierowca fiata był trzeźwy, posiadał uprawnienia. Miejsce, w którym doszło do wypadku to teren na obrzeżu miasta; w pobliżu znajduje się tzw. Geosfera, czyli teren rekreacyjno-edukacyjny urządzono w miejscu dawnych kamieniołomów.

Reklama

- Jest tam miejskie oświetlenie. W tym rejonie przez przejście przechodzą m.in. pasażerowie wysiadający z autobusów komunikacji miejskiej. Z relacji mamy wynika, że dziewczynka wracała z kościoła, w którym była z koleżanką i przeoczyła przystanek, na którym miała wysiąść - zrelacjonowała Wiszowaty. 

Chcesz skomentować artykuł? Zrób to na Facebooku! 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Śląsk | Jaworzno

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy