Reklama

Reklama

Watykan: Rozpoczęła się msza na placu świętego Piotra

Tysiące ludzi modlą się na placu świętego Piotra w Watykanie. Rozpoczęła się tam uroczysta wielkanocna msza. Wraz z papieżem Franciszkiem odprawia ją 40 kardynałów.

Będzie to jedna z najbardziej uroczystych celebracji w roku. Dla chrześcijan Wielkanoc to najważniejsze święta stanowiące podstawę ich wiary.

Reklama

Tłumy pielgrzymów od rana gromadzą się na placu świętego Piotra. Wśród tych, którzy przyszli na Wielkanocną mszę, są także Polacy. - To zawsze dotyka człowieka od wewnątrz. Wszyscy, którzy są w Rzymie, powinni tu przyjść - mówi wysłannikowi Polskiego Radia Sylwia, Polka, która od lat mieszka w Rzymie. 

Stephanie i Olivia po raz pierwszy są w Watykanie. Przyjechały wraz z ojcem jednej z nich, który dzisiaj ma 60. urodziny. Uczestnictwo we mszy na placu jest dla niego prezentem urodzinowym. - Papież Franciszek jest niezwykły, potrafi przyciągnąć ludzi. Poprzedni tego nie umiał, a ten robi to doskonale, co widać na placu - podkreśla Stephanie w rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia.

Maria przyjechała do Watykanu z Kenii. Podróż od lat była jej marzeniem. - Dziękuję Bogu, że moje marzenia się spełniły. Dzisiaj otrzymam specjalne błogosławieństwo dla mojej rodziny i dla mojego kraju - dodaje.

Po zakończeniu mszy, papież skieruje do katolików na całym świecie wielkanocne orędzie oraz udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi. Na balkonie bazyliki świętego Piotra towarzyszyć mu będzie między innymi francuski kardynał Jean-Luis Tauran - ten sam, który w ubiegłym roku ogłaszał światu wybór Franciszka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy