Reklama

Reklama

W Rzymie rozpoczyna się Europejskie Spotkanie Młodych

Co najmniej czterdzieści tysięcy młodych chrześcijan z krajów całej Europy weźmie w Rzymie udział w rozpoczynającym się dziś w Rzymie 35. spotkaniu, zorganizowanym przez ekumeniczną Wspólnotę z Taize we Francji. Co czwarty jego uczestnik przybędzie z Polski, gdzie podobne spotkania odbyły się już cztery razy - w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Reklama

Już po raz czwarty młodzi Europejczycy różnych wyznań wyznaczyli sobie spotkanie w Rzymie. Poprzednie trzy zloty odbyły się tu za pontyfikatu Jana Pawła II, w latach 80. XX wieku. Benedykt XVI, który gości ich po raz pierwszy, spotka się z nimi w sobotę 29 grudnia wieczorem na Placu św. Piotra. W czasie pobytu w Wiecznym Mieście, który potrwa do 2 stycznia młodzi pielgrzymi będą się modlić w papieskich bazylikach i wielu kościołach. Wezmą też udział w życiu goszczących ich parafii i rodzin. Wspólnie też powitają nowy rok.

Reklama

Inicjatywa Wspólnoty z Taize znalazła uznanie w oczach Organizacji Narodów Zjednoczonych, Unii Europejskiej oraz Kościołów chrześcijańskich całego kontynentu, którzy w specjalnych przesłaniach pozdrowili jej uczestników.

Weź udział w plebiscycie i wybierz najważniejsze wydarzenie 2012 roku!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne