Reklama

Reklama

Tradycyjna wizyta papieża przy szopce odwołana. Wyjaśnienia Watykanu

W tym roku w sylwestra papież Franciszek nie obejrzy wieczorem szopki na placu Świętego Piotra i nie spotka się przy tej okazji z wiernymi - poinformował Watykan. Plany zmieniono, by uniknąć zgromadzeń i związanego z nimi ryzyka zakażeń. We Włoszech narasta kolejna fala pandemii, padają rekordy.

O godzinie 17:00 w piątek w bazylice Świętego Piotra papież będzie przewodniczyć tradycyjnym nieszporom za kończący się rok. Po tym nabożeństwie planował udać się na plac, by zobaczyć tegoroczną szopkę, przygotowaną przez artystów z Peru. Znajduje się tam wiele elementów i dekoracji charakterystycznych dla życia ludów z Andów.

Spotkania papieża z wiernymi przy szopce były przed epidemią okazją do wymiany życzeń. Przybywało tam zawsze wiele osób.

Rekord zakażeń we Włoszech

 

Decyzja o odwołaniu tego wydarzenia zapadła w dniu, gdy we Włoszech odnotowano rekordową liczbę prawie 127 tysięcy zakażeń. Na Covid-19 zmarło 156 osób.

Reklama

Bilans zmarłych wzrósł we Włoszech do 137 247.

Przed punktami medycznymi i aptekami w całym kraju ustawiają się długie kolejki na testy. Eksperci apelują, by nie robić badań bez wyraźnej potrzeby, bo w przeciwnym razie uniemożliwia się zrobienie testów tym, którzy muszą się nim poddać z powodu objawów zakażenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje