Reklama

Reklama

Test wiedzy o Wielkanocy: Kto zdradził Jezusa? Mojżesz

W świątecznym wydaniu brytyjskiej gazety "Sunday Telegraph" znalazły się wyniki przeprowadzonego przez redakcję testu z wiedzy o Wielkanocy - najważniejszym święcie chrześcijańskim.

Tylko jedna trzecia respondentów przeszła go pomyślnie, odpowiadając na wszystkie pięć zadanych pytań. Pytania brzmiały: Co się stało w Wielki Piątek? Co zaszło w Niedzielę Wielkanocną? W jakim mieście miały miejsce te wypadki? Kim był Poncjusz Piłat? Kto zdradził Jezusa?

Reklama

Wśród błędnych odpowiedzi, których była prawie połowa, znalazły się i takie, że Wielki Piątek ma coś wspólnego z zającami, że Piłat był uczniem Jezusa, że Zbawiciel został zdradzony przez Mojżesza, Piotra, własnego brata, czy nawet grupę rockową Judas Priest. A wszystko działo się w Londynie, Betlejem lub w Babilonie.

"Sunday Telegraph" przyznaje, że test może nie był statystycznie znamienny, ale jego wynik potwierdził dość powszechne odczucie, że chrześcijaństwo jest na Wyspach Brytyjskich w odwrocie - mimo że w szkolnych programach figuruje nadal przedmiot "edukacja religijna".

Dla zachowania proporcji na pytania odpowiadali ludzie starsi i młodsi, z różnych grup społecznych i obu płci - ale wybierano tylko osoby z kręgu kultury europejsko-chrześcijańskiej, nie mniejszości etnicznych i religijnych.

Dowiedz się więcej na temat: kim

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje