Reklama

Reklama

Świąteczne życzenia od prymasa Polski

Świąt pełnych Bożego pokoju, bliskości drugiego człowieka i miłości życzył w czwartek Polakom arcybiskup Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński, prymas Polski.

Jak podkreślił, w czasie świąt Bożego Narodzenia można poznać, że potrzeba miłości jest tym, co jest najważniejsze w życiu każdego człowieka i co jest wpisane w każde ludzkie serce.

Reklama

- Nowy rok, w który wejdziemy jest rokiem, któremu przyświeca hasło "Bądźmy świadkami Miłości". Tym najpiękniejszym świadkiem miłości jest właśnie Jezus Chrystus. (...) Jeżeli będziemy mieli serca przepełnione miłością, będziemy mieli także nadzieję, w naszych sercach będzie gościła radość ludzi czystego, szlachetnego sumienia. Radość ludzi pojednanych z sobą, drugim człowiekiem i z Bogiem - powiedział prymas.

Abp Muszyński życzył, by święta były okazją do odbudowania wzajemnego ludzkiego zaufania. Złożył życzenia osobom chorym, samotnym, poranionym i bezdomnym.

- To nie jest przypadek, że Chrystus urodził się jako bezdomny, bo urodził się dla wszystkich i jest dla wszystkich. Przyszedł, żeby dać nam nową nadzieję, której nikt inny nam nie da. Nadzieję, która sięga nawet poza grób, i w którą wpisane są wszystkie nasze, człowiecze nadzieje - powiedział.

Prymas złożył także życzenia osobom bez łaski wiary.

- Ludziom szukającym życzę, by poprzez drugiego człowieka spotkali się ze zwyczajną ludzką dobrocią, życzliwością i miłością. To jest też droga, tylko jak gdyby w odwrotnym kierunku, prowadzi do tego samego celu. Bo każda prawdziwa miłość, która jest zaprzeczeniem egoizmu, jest zawsze pełniejszym spotkaniem z drugim człowiekiem a poprzez niego na pewno prowadzi do spotkania z tym, który jest samą miłością - powiedział.

Abp Muszyński pozdrowił także dzieci i młodzież.

- Życzę wam, byście nie zagubili się w dzisiejszym świecie, który jest światem pełnym świecidełek, podarunków, biznesu. Byście nie zapomnieli o tym, co jest najważniejsze. Byście nie zadowolili się namiastkami, tylko szukali prawdziwej miłości - powiedział.

Nagranie wideo z życzeniami zostało zamieszczone w czwartek na stronie internetowej prymasa.

Hierarcha prosząc o modlitwę przypomniał, że składa życzenia w nowej dla siebie roli: nie tylko jako arcybiskup metropolita, ale także jako prymas Polski.

- Mam tę świadomość, że będą to prawdopodobnie jedyne takie święta i dla mnie są one wyjątkowe pod tym względem - powiedział.

Abp Muszyński został prymasem 19 grudnia. Będzie pełnić tę funkcję do czasu zakończenia dwuletniego okresu przedłużenia posługi arcybiskupiej i metropolitarnej w Gnieźnie, czyli do 20 marca przyszłego roku. O tym czy pozostanie na stanowisku metropolity gnieźnieńskiego i tym samym czy będzie dalej prymasem Polski, zdecyduje papież.

Dowiedz się więcej na temat: arcybiskup | świąteczne | życzenia | Kościół

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje