Reklama

Reklama

Przewodniczący KEP: Zachęcam do inicjatywy #ThankYouJohnPaul2

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły zachęcam do udziału w inicjatywie z hasztagiem #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć czy krótkich filmików z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II - powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Zaznaczył, że "poprzez tę akcję możemy wyrazić naszą wdzięczność papieżowi Polakowi za to, co wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego. Za wszystkie spotkania z nim, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, za jego słowa, które najbardziej pamiętamy, za inspiracje, które w nas wzbudzał i wzbudza. Możemy również publikować wspomnienia z nim związane" - czytamy w informacji przekazanej przez biuro prasowe KEP.

Abp Gądecki zwraca uwagę, że akcja jest także szansą opowiedzenia o św. Janie Pawle II młodemu pokoleniu, które nie miało okazji poznać bliżej papieża Polaka, a jest bardzo obecne w mediach społecznościowych.

Reklama

Inicjatywa #ThankYouJohnPaul2 - "Dziękuję Ci, Janie Pawle II" ma charakter ogólnoświatowy i jest wspierana przez Konferencję Episkopatu Polski.

Internauci chcą dzięki wpisom, filmikom i zdjęciom stworzyć wirtualny tort urodzinowy w mediach społecznościowych. Św. Jan Paweł II już w 2002 r. wzywał cały Kościół do "do odważnego przekroczenia tego nowego progu", do wypłynięcia "na głębię cyberprzestrzeni" dla ewangelizacji.

Karol Wojtyła urodził 18 maja 1920 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy