Reklama

Reklama

Prymas Polski: Jan Paweł II wzywał do kierowania się miłosierdziem

Mija rok od kanonizacji Jana Pawła II. - Korzystajmy z nauczania, które nam zostawił - apeluje do wiernych prymas Wojciech Polak.

Jan Paweł II został wyniesiony na ołtarze w ekspresowym tempie - dziewięć lat po śmierci. Najpierw Benedykt XVI uchylił wymóg oczekiwania na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego, który wynosi pięć lat od śmierci kandydata. A po beatyfikacji wszystkiego dopełnił Franciszek, kanonizując Polaka już na początku drugiego roku swego pontyfikatu.
- Korzystajmy z nauczania, które zostawił nam Jan Paweł II - apeluje prymas Wojciech Polak. Jego zdaniem, to już się dzieje poprzez działanie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ta otwarta przez Episkopat Polski organizacja prowadzi program stypendialny dla ubogiej młodzieży. Co roku też, w ramach tak zwanego "Dnia Papieskiego", przypomina rzeszom Polaków jakiś aspekt nauk papieża.
Prymas przypomina, że Jan Paweł II szczególnie wzywał do kierowania się miłosierdziem. Według prymasa chodzi o to, aby po pierwsze samemu nie zamykać się na Boże Miłosierdzie, po drugie być miłosiernym dla innych.
O godzinie 10.00 kardynał Stanisław Dziwisz odprawi w bazylice świętego Piotra mszę w pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. Od wczoraj takie modlitwy są odprawiane w całym kraju. W krakowskim Sanktuarium Jana Pawła II godzinie 17.00 mszy dziękczynnej za kanonizację będzie przewodniczył biskup Damian Muskus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama