Reklama

Reklama

Prymas: Największym dobrem miłość, życzliwość i wola bycia lepszym

Nie w każdym domu wigilia będzie obfita w dobra materialne, ale największym dobrem, jakim możemy się obdarować, jest miłość, życzliwość i wola bycia lepszym człowiekiem - powiedział, składając świąteczne życzenia, prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Życzenia, w formie nagrania wideo, zamieszczono na stronie internetowej prymasa.

Metropolita gnieźnieński podkreślił w nich, że gromadząca przy stole całą rodzinę wieczerza wigilijna, to wydarzenie pełne miłości i radości.

Reklama

"Jakże cieszą się dzieci, kiedy widzą uśmiechniętych, radosnych, kochających rodziców. Jakże rodzice się cieszą, kiedy widzą swoje dzieci, które szczerze (...) patrzą im w oczy i wyrażają wdzięczność za to, że przekazali im życie, że stwarzają im warunki codziennego bytowania" - powiedział.

"Wiem doskonale, że nie w każdym domu wigilia będzie obfita w pokarmy, dobra materialne, ale pamiętajmy, że największym dobrem, jakim możemy się obdarować, jest miłość, życzliwość i wola bycia lepszym człowiekiem" - dodał prymas.

Abp Kowalczyk podkreślił, że sam pochodzi z rodziny, która nie miała wielkiego bogactwa. "Nie wspominam jakichś wyjątkowych upominków, ale wspominam z wdzięcznością miłość rodziców, którą przekazali nam, swoim dzieciom" - powiedział.

Abp Kowalczyk wyraził życzenie, by ojczyzna cieszyła się obfitością nie tylko dóbr materialnych, ale również duchowych. Jak podkreślił, takie wartości, jak poszanowanie i miłość drugiego człowieka, poszanowanie jego prywatności oraz godności stanowią wielką wartość.

Dowiedz się więcej na temat: Józef Kowalczyk | abp Józef Kowalczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje