Reklama

Reklama

Pedofilia w Kościele w Polsce. Chcą dotrzeć do papieża przez apel we włoskiej gazecie

Grupa wiernych chce zaapelować do papieża Franciszka o działania w sprawie tuszowania przypadków pedofilii w Kościele katolickim w Polsce. Wezwanie miałoby się ukazać na łamach włoskiego dziennika "La Repubblica".

"Jako wierni Kościoła Katolickiego nie możemy już dłużej milczeć. Nie możemy udawać, że nic się nie stało. Nie chcemy być, poprzez brak naszej reakcji, współsprawcami dalszego cierpienia naszych braci i sióstr, którzy padli ofiarą molestowania seksualnego ze strony księży i biskupów" - tłumaczą organizatorzy akcji, którzy zainicjowali zbiórkę pieniędzy na ogłoszenie we włoskiej gazecie.

W ich opinii nuncjusz apostolski i episkopat pozostają bierni w sprawach "udokumentowanych przewinień abpa Leszka Sławoja Głódzia i bpa Jana Tyrawy", a "pisanie listów, petycji, protesty pod kuriami, spotkania z nuncjuszem nie przyniosły żadnych wymiernych skutków".

"Wyczerpaliśmy już wszystkie możliwe drogi formalne i nieformalne, a mimo to nie padło ani jedno: 'przepraszam' ze strony tych, którzy dopuścili się konkretnych zaniechań, tuszowali przypadki pedofilii lub przenosili z parafii na parafię księży oskarżonych o molestowanie nieletnich" - czytamy.

Reklama

Stąd - jak tłumaczą organizatorzy - bezpośredni apel do papieża Franciszka o zwrócenie uwagi na problem wykorzystywania seksualnego przez duchownych w Polsce i "brak zdecydowanej reakcji" polskich hierarchów.

Wezwanie miałoby on się ukazać 29 czerwca 2020 na łamach dziennika  "La Repubblica".

Treść apelu i link do zbiórki TUTAJ


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy