Reklama

Reklama

Papież wezwał Polaków do modlitwy za Kościół i całą ludzkość

Papież Franciszek podczas kolejnej audiencji generalnej bez udziału wiernych wezwał Polaków do modlitwy za Kościół i za całą ludzkość, zwłaszcza za cierpiących z powodu pandemii. Mówił, że tydzień po Wielkanocy będzie obchodzona Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Zwracając się w środę do Polaków z biblioteki w Pałacu Apostolskim papież powiedział: "W niedzielę będziemy obchodzili święto Bożego Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II ustanowił je, odpowiadając na prośbę Pana Jezusa przekazaną świętej Faustynie: 'pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego'".

Franciszek przytoczył słowa z Dzienniczka polskiej świętej.

Papież dodał następnie: "Z ufnością módlmy się do Jezusa Miłosiernego za Kościół i za całą ludzkość, szczególnie za tych, którzy cierpią w tym trudnym czasie. Niech Chrystus Zmartwychwstały ożywi w nas nadzieję i ducha wiary. Z serca wam błogosławię".

Reklama

W czasie audiencji, transmitowanej przez watykańskie media, papież wezwał wszystkich wierzących, aby patrzyli na Jezusa, który "zwyciężył ze śmiercią i pomaga przyjąć cierpienie i życiowe próby jako cenną okazję do odkupienia i zbawienia".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy