Reklama

Reklama

Papież pozdrowił wiernych z Łodzi

Papież Franciszek pozdrowił w środę podczas audiencji generalnej pielgrzymów z Łodzi, przybyłych, by towarzyszyć tamtejszemu arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi, który w piątek otrzyma paliusz wraz z innymi metropolitami z całego świata.

Zwracając się po włosku Franciszek powiedział: "Pozdrawiam serdecznie Polaków, którzy przybyli z Polski i z zagranicy w pielgrzymce do Grobów świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pozdrawiam pielgrzymów z Łodzi, towarzyszących swemu arcybiskupowi, który otrzyma paliusz metropolity".

Papież powitał też nowo wyświęconych diakonów z archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej.

Nawiązując do rozpoczętych wakacji Franciszek powiedział: "Życzę wszystkim, by okres wakacji, który się rozpoczyna był dla was czasem wypoczynku i okazją uwielbiania Boga za dzieło stworzenia".

Reklama

"Z odwagą trwajcie w wierze, przyznając się zawsze do Jezusa" - powiedział papież Polakom.

W audiencji uczestniczyło ponad 12 tysięcy wiernych z całego świata.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy