Reklama

Reklama

Papież ostrzegł przed tworzeniem wizerunku kobiet naruszającego ich godność

Papież Franciszek przestrzegł przed uprzedzeniami w postrzeganiu kobiet i kreowaniu wizerunku szkodliwego dla ich godności. Podczas audiencji generalnej w Watykanie mówił, że ostrzeżenie to dotyczy także wspólnot chrześcijańskich.

W katechezie, której wysłuchało 14 tysięcy osób, papież nawiązał do fragmentu Ewangelii według św. Mateusza o uzdrowieniu przez Jezusa kobiety, która została odrzucona i zepchnięta na margines z powodu swej choroby.

"Ten przypadek skłania do refleksji nad tym, jak kobieta jest często postrzegana i przedstawiana" - powiedział Franciszek. Podkreślił, że wszyscy, także wspólnoty chrześcijańskie, powinni strzec się tworzenia "wizji kobiecości wypaczonej przez uprzedzenia i podejrzenia naruszające jej niezbywalną godność".

Papież dodał, że Jezus przywrócił kobiecie zdrowie i wyzwolił ją z dyskryminacji społecznej i religijnej, uwalniając ją od konieczności życia w ukryciu. "Jezus swym zachowaniem pełnym miłosierdzia wskazuje Kościołowi drogę, jaką ma podążać wychodząc naprzeciw każdej osobie" - zauważył.

Reklama

Zwracając się do Polaków, powiedział: "W jubileuszowym Roku Miłosierdzia w szczególny sposób doświadczamy uzdrawiającej mocy miłości Boga. Nie bójmy się przychodzić do Chrystusa z naszym cierpieniem i naszymi słabościami". "Niech działanie Jego łaski pomaga nam wciąż na nowo odkrywać w sobie i w innych godność dzieci Bożych powołanych do udziału w Jego świętości" - dodał.

Po audiencji papież weźmie udział w zamknięciu obrad światowego kongresu kardiologów, odbywającego się na terenach targowych na obrzeżach Rzymu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy