Reklama

Reklama

Papież odwiedził buddystów. Wizyty nie było w programie

Franciszek odwiedził dziś buddyjski ośrodek w Kolombo, mimo że wizyty nie było w papieskim programie - poinformował rzecznik Watykanu. Podczas wizyty na północy kraju papież spotkał się również z grupą osób ocalałych z wojny domowej.

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi powiedział dziennikarzom w Kolombo, że papież odwiedził międzynarodowy ośrodek buddystów Mahabodi Viharaya, odpowiadając na zaproszenie, jakie otrzymał od nich we wtorek podczas spotkania międzyreligijnego.

Franciszek, według relacji włoskiego jezuity, w trakcie pobytu w centrum buddyjskim został zaprowadzony do miejsca, gdzie znajduje się figura Buddy. Franciszek stał przed nią w milczeniu, podczas gdy inni uczestnicy spotkania zaintonowali pieśni.

Żartobliwie rzecznik Watykanu opisał okoliczności środowego spotkania papieża z biskupami Sri Lanki w siedzibie stołecznej kurii. Pierwotnie było ono planowane na wtorek, ale Franciszek nie pojechał tam z powodu zmęczenia po długim locie z Rzymu i przedłużonym o godzinę przejeździe w papamobile przez miasto w ogromnym upale.

Reklama

Jak mówił ksiądz Lombardi, kiedy w środę papież pojechał z wizytą do biskupów, nie było ich w kurii, ponieważ wyruszyli już do miasta Madhu na północy do sanktuarium maryjnego, gdzie i on był oczekiwany. Dlatego spotkanie przełożono po raz drugi i odbyło się ono ostatecznie po powrocie Franciszka i biskupów do Kolombo. Rzecznik powiedział dziennikarzom: "Zostawiłem tam papieża i mam nadzieję, że w tym czasie nigdzie indziej nie pojechał".

Rano w stolicy kraju Franciszek dokonał kanonizacji żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku księdza Józefa Vaza, misjonarza zwanego "Apostołem Cejlonu".

W czwartek papież zakończy wizytę na Sri Lance i wyruszy na Filipiny, gdzie pozostanie do poniedziałku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy