Reklama

Reklama

Papież Franciszek poparł świętowanie w pracy

Obchodzenie w pracy imienin, urodzin i innych wydarzeń poparł papież Franciszek w czasie audiencji, generalnej, poświęconej roli święta w życiu człowieka.

Zwracając się do Polaków papież powiedział, że jednoczy się z pielgrzymami idącymi na Jasną Gorę, gdzie w sobotę obchodzić będą uroczystość Wniebowzięcia.


Franciszek podkreślił, że święto i świętowanie wymyślił sam Bóg, gdy odpoczywał siódmego dnia po stworzeniu. W ten sposób wyraził radość z dokonanego dzieła. Podobnie zachowuje się człowiek, gdy w dniu wolnym od pracy spotyka się z bliską i dalszą rodziną, dokonuje bilansu swoich osiągnięć i robi plany na przyszłość.


Takie chwile, dodał Franciszek, stanowią to, czego nie można kupić ani skonsumować. Tymczasem, zauważył, widzimy, jak ideologia zysku i konsumpcjonizmu chce pochłonąć także świętowanie, sprowadzając je do zarabiania i wydawania pieniędzy.

Reklama


Zwracając się do Polaków papież Franciszek pozdrowił uczestników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę i zapewnił, że jednoczy się z nimi w modlitwie za samych siebie i swoich najbliższych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje