Reklama

Reklama

Papież Franciszek o mocy przebaczenia: Zwycięża zło dobrem

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że poprzez przebaczenie można przezwyciężyć zło dobrem i przemienić nienawiść w miłość. - W ten sposób sprawiamy, że świat staje się czystszy - mówił w uroczystość świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła.

Podczas spotkania z wiernymi w drugi dzień świąt na modlitwie Anioł Pański papież przypomniał, że święty Szczepan przed śmiercią przez ukamienowanie przebaczył swym oprawcom.

- Lecz moglibyśmy zapytać: czemu służy przebaczenie? - podkreślił Franciszek. Dodał, że nie jest to tylko "dobry uczynek". - To przynosi rezultaty - powiedział.

- Ale przebaczenie jest zawsze bardzo trudne i nie wiadomo, jak wybaczyć małe i duże krzywdy, których doświadczamy codziennie - przyznał papież. Jak dodał, należy zacząć od modlitwy.

- Potem odkrywa się, że ta wewnętrzna walka, by przebaczyć, oczyszcza ze zła i że modlitwa i miłość uwalniają nas z oków urazy  - powiedział. Jego zdaniem codziennie mamy okazję, by nauczyć się przebaczania, "gestu tak wzniosłego, że przybliża do Boga".

Reklama

- I my stajemy się wtedy miłosierni, ponieważ poprzez przebaczenie zwyciężamy zło dobrem, przemieniamy nienawiść w miłość i czynimy świat czystszym  - powiedział Franciszek.

Przypomniał, że na świecie jest dziś bardzo wielu męczenników jak święty Szczepan, którzy doznają prześladowań z powodu wiary.

Na papieskim profilu na Twitterze zamieszczono w sobotę następujące słowa Franciszka: "Módlmy się za chrześcijan prześladowanych, często w obliczu zawstydzającego milczenia wielu".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne