Reklama

Reklama

Papież Franciszek: Nie postępujcie tak, by uchodzić za ważnych w oczach świata

- Nie postępujcie tak, by uchodzić za ważnych w oczach świata, lecz by być cennymi w oczach Boga - zaapelował do wiernych papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania w Watykanie. Ogłosił, że w czwartek ukaże się jego encyklika na temat ekologii.

Zwracając się do tysięcy wiernych przed południową modlitwą Anioł Pański, papież zachęcał do pokory, prostoty i skromności; apelował o to, by "nie ufać w swoje możliwości, ale w siłę miłości Boga".

- Kiedy tak żyjemy, moc Chrystusa przemienia to, co małe i skromne, w rzeczywistość, która wstrząsa całym światem i historią - stwierdził.

Wiara - dodał Franciszek - rozbudza zaufanie i optymizm "mimo dramatów, niesprawiedliwości i cierpienia, jakie napotykamy", a także mimo tego, że - jak podkreślił - jesteśmy mali w obliczu problemów świata.

Reklama

Papież ogłosił, że w czwartek zostanie opublikowana jego encyklika ekologiczna. Bardzo oczekiwany na świecie ze względu na tematykę dokument, pod tytułem "Bądź pochwalony", pochodzi z kantyku świętego Franciszka z Asyżu, a poświęcony jest trosce o środowisko naturalne.

Mówiąc o encyklice, papież zachęcał wiernych, by "towarzyszyć temu wydarzeniu ze szczególną uwagą skierowaną na degradację środowiska naturalnego, ale również na jego ratowanie".

- Ta encyklika jest skierowana do wszystkich: módlmy się, aby wszyscy mogli przyjąć jej przesłanie i wzrastać w odpowiedzialności za wspólny dom, jaki powierzył nam Bóg - powiedział Franciszek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy