Reklama

Reklama

Papież Franciszek: Bez Jezusa to puste święto

Papież Franciszek, który w niedzielę skończył 81 lat, w czasie spotkania z wiernymi w południe w Watykanie pobłogosławił figurki Dzieciątka Jezus do szopek, przyniesione przez dzieci. Bez Jezusa Boże Narodzenie byłoby "pustym świętem" - mówił papież.

Franciszka powitały śpiewane na jego cześć piosenki z życzeniami urodzinowymi i wielki transparent na placu Świętego Piotra z napisem: "Wszystkiego najlepszego, Wasza Świątobliwość". Papież podziękował za składane mu życzenia.

Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański Franciszek pobłogosławił figurki Dzieciątka Jezus z domowych szopek, które przyniosły rzymskie dzieci.

Zwracając się do nich powiedział: "Kiedy z waszymi rodzinami będziecie modlić się w domu przed szopką, pozwólcie się przyciągnąć przez czułość Dzieciątka Jezus, który urodził się ubogi wśród nas, by dać nam swą miłość".

Reklama

"To jest prawdziwe Boże Narodzenie. Jeśli usuniemy Jezusa, co zostanie z Bożego Narodzenia? Puste święto" - dodał papież.

W rozważaniach przed modlitwą maryjną wskazał trzy postawy, z jakimi należy przygotować się na narodziny Jezusa: "nieustanną radość, wytrwałą modlitwę i stałe dziękczynienie".

Podkreślił, że chrześcijańskiej radości "nie kupuje się"; "ona pochodzi z wiary" - dodał.

"Im bardziej jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie, tym bardziej znajdujemy wewnętrzną pogodę ducha, nawet wśród codziennych przeciwności. Dlatego chrześcijanin, spotkawszy Jezusa nie może być prorokiem nieszczęścia, ale świadkiem i zwiastunem radości" - powiedział Franciszek.

Tą radością, wskazał, trzeba dzielić się z innymi.

Franciszek żartuje: Zjedzcie 4 metry pizzy

Przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański papież spotkał się w Auli Pawła VI z dziećmi, podopiecznymi pediatrycznego punktu medycznego w Watykanie.

"Radość dzieci to skarb" - mówił Franciszek. Prosił opiekunów: "strzeżcie radości dzieci, nie zasmucajcie ich".

Dzieciom papież powiedział: "Życzę wam miłego dnia i zjedzcie 4 metry pizzy, dobrze wam zrobi, urośniecie".

Z Watykanu Sylwia Wysocka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy