Reklama

Reklama

Papież dziękuje policjantom. "Jesteście aniołami stróżami"

Papież Franciszek podziękował włoskim policjantom, pilnującym porządku i bezpieczeństwa w rejonie Watykanu. "Wiem, że ryzykujecie. Jesteście aniołami stróżami placu Świętego Piotra"- mówił podczas spotkania z policjantami z komisariatu przy Watykanie.

"Wyrażam szacunek i moje wielkie uznanie dla waszej wielkodusznej służby, która nie jest wolna od trudności i ryzyka" - powiedział Franciszek w czasie audiencji tradycyjnie organizowanej na początku roku.

Podkreślił, że codziennie włoscy policjanci patrolują rejon Watykanu.

"Zwłaszcza ostatnio udowodniliście swą kompetencję i odwagę w stawianiu czoła tylu wyzwaniom i różnym zagrożeniom" - zauważył papież odnosząc się do nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, wprowadzonych na czas zakończonego niedawno Roku Świętego i w związku z utrzymującym się zagrożeniem terrorystycznym.

Reklama

Podczas Roku Miłosierdzia Watykan odwiedziło ponad 21 mln pielgrzymów.

Franciszek dodał, że dzięki funkcjonariuszom z inspektoratu włoskiej policji przy Watykanie pielgrzymi mają "bezpieczny wstęp" do bazyliki Świętego Piotra i na audiencje, msze oraz inne uroczystości. “Znam trud waszej pracy i wasze codziennie poświęcenie" - zapewnił.

Włoscy policjanci z komisariatu przy Watykanie pilnują placu Świętego Piotra i jego bezpośredniej okolicy oraz kontrolują osoby wchodzące do bazyliki i do Auli Pawła VI. Szefową komisariatu jest Maria Rosaria Maiorino. To pierwsza kobieta na tym stanowisku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy