Reklama

Reklama

Papież apeluje i przypomina znaczenie Bożego Narodzenia

W dwóch tekstach zamieszczonych na Twitterze papież Franciszek przypomniał, jakie jest prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia i zaapelował, by "uwolnić" Święta od "światowości, która je wzięła w niewolę".

W przesłaniu zamieszczonym w sobotę papież podkreślił: "Jeśli chcemy świętować prawdziwe Boże Narodzenie, rozważajmy ten znak: kruchą prostotę niemowlęcia. Tam jest Bóg".

Dzień wcześniej Franciszek zwrócił się z następującym apelem: "Uwolnijmy Boże Narodzenie od światowości, która je wzięła w niewolę!".

"Prawdziwy duch Bożego Narodzenia to radość z tego, że Bóg nas kocha" - dodał.

Oficjalny papieski profil na Twitterze, redagowany w kilku językach, w tym po polsku, obserwuje ponad 43 miliony osób na całym świecie.

Reklama

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy