Reklama

Reklama

Pakistan: Zabił byłą narzeczoną, bo nie chciała przejść na islam

30-letnia Saima Sardar, pielęgniarka z Fajsalabadu na wschodzie Pakistanu zginęła z rąk byłego narzeczonego. 30-latka była chrześcijanką i nie chciała przejść na islam, by poślubić mężczyznę. O sprawie pisze Katolicka Agencja Informacyjna.

Kobieta została zamordowana w czasie pracy w szpitalu. Według KAI, były narzeczony miał jej grozić od momentu, gdy dowiedział się, że Saima chce poślubić chrześcijanina. Miał zmuszać ją do zmiany wiary i małżeństwa z nim.

Cytowany przez agencję Naveed Walter, przewodniczący organizacji obrony praw człowieka w Pakistanie (Human Rights Focus Pakistan), uważa, że w jego kraju muzułmańscy mężczyźni, którzy proponują kobiecie przejście na islam, są przekonani, że ta musi się zgodzić. "Trzeba natychmiast uchwalić prawo, które będzie karało używanie siły wobec kobiet, a także praktykę przymusowych małżeństw" - podkreślił Walter.

***

Zobacz też:

Asia Bibi wyjechała z Pakistanu. Azyl w Kanadzie

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje