Reklama

Ojciec Tadeusz Rydzyk krytykuje: Do kościoła! Nie kombinować

"Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować" - takie słowa na antenie Radia Maryja wypowiedział ojciec Tadeusz Rydzyk, zirytowany propozycją minister Elżbiety Rafalskiej. O sprawie pisze "Fakt".

Duchowny z Torunia zirytował się słowami minister Elżbiety Rafalskiej, która zaproponowała stopniowe odchodzenie od handlu w niedzielę. Od kilku miesięcy trwają bowiem dyskusje na temat całkowitego zakazu handlu w ten dzień tygodnia.

"Etapem rozsądnym, rozsądną propozycją są dwie niedziele w miesiącu, zachowując pozostałe ograniczenia dotyczące handlu w dni wolne od pracy" - mówiła minister Rafalska.

Pomysł Rafalskiej nie spodobał się redemptoryście. O. Rydzyk na antenie Radia Maryja postawił sprawę jasno i ostrymi słowami skrytykował minister pracy i polityki społecznej.

Reklama

"Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących! Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy!" - mówił duchowny, którego cytuje dziennik "Fakt".

Minister nie odniosła się do słów duchownego.

Więcej w "Fakcie"

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy