Reklama

Reklama

Ksiądz na Woodstock: Więcej chamstwa w stolicy

Po raz 11. podczas Przystanku Woodstock odbywa się także Przystanek Jezus. - Tu są pozytywnie zakręceni ludzie, a my jesteśmy po to, by się z nimi spotkać, porozmawiać - powiedział ks. Piotr z Warszawy o festiwalu organizowanym przez WOŚP w Kostrzynie nad Odrą.

Wspólnie z innymi duchownymi i młodymi ludźmi z Przystanku Jezus przechadzał się po woodstockowym polu i rozmawiał z uczestnikami festiwalu.

Reklama

- Nie przeszkadza mi, że tu ludzie chodzą bez koszulek albo z fantazyjnymi okryciami głowy. Równie dobrze ktoś mógłby mieć jakieś "ale", że jestem w sutannie i stule. Nie zwracam uwagi na strój czy brak stroju, tylko na człowieka - powiedział ks. Piotr.

Na festiwal przyjechał drugi raz i - jak zaznaczył - spotykał tu wielu "pozytywnie zakręconych, ciekawych i dobrych młodych ludzi".

- Pierwszy raz pojawiłem się cztery lata temu i trochę się obawiałem, co tu zastanę. Ale teraz wiem, że więcej chamstwa można czasem doświadczyć idąc ulicą w centrum Warszawy niż na Przystanku Woodstock - ocenił ksiądz.

Młodzi ludzie pozytywnie reagowali na obecność duchownych. - Cieszymy się, że tu są. Można z nimi o wszystkim porozmawiać bez żadnych barier - powiedzieli Maciej i Adam, którzy przyjechali na kostrzyńską imprezę z Pomorza.

W tegorocznym Przystanku Jezus, który jest inicjatywą ewangelizacyjną organizowaną przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina, uczestniczy kilkaset osób, a w XVI Przystanku Woodstock - już ponad 300 tysięcy. Festiwal potrwa do niedzieli.

O tegorocznym Przystanku Woodstock czytaj więcej w serwisie Muzyka

Dowiedz się więcej na temat: przystanek | Jezus | Przystanek Woodstock | ksiądz | woodstock | Kościół

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje