Reklama

Reklama

Kontrowersyjna "Adoracja Chrystusa". Muzułmanie krytykują

Liga Muzułmańska w RP protestuje przeciw instalacji "Adoracja Chrystusa" w Centrum Sztuki Współczesnej. Praca Jacka Markiewicza przedstawia film z nagraniem nagiego artysty, który ociera się oraz pieści figurę Jezusa.

Liga, która jest jedną z organizacji skupiających wyznawców islamu mieszkających w Polsce, podkreśla, że instalacja wywołała "zrozumiałe oburzenie chrześcijan".

"Łączą się z nimi wszyscy ci, którzy nie godzą się na ostentację wulgarności w przestrzeni publicznej, niepotrzebne prowokacje, a także obrazę uczuć religijnych - nawet, jeśli nie są to ich własne uczucia religijne" - piszą muzułmanie. I podkreślają, że także oni są zbulwersowani działaniami Centrum Sztuki Współczesnej.

Przedstawiciele Ligi podkreślają, że "zdumiewające jest również to, że autorzy takich oburzających aktów prezentują je z dumą często przy szerokim wsparciu ze strony elit kulturowych i intelektualnych."

Muzułmanie podkreślają, że w pełni solidaryzują się z chrześcijanami, mimo faktu, że wiara w krzyż nie stanowi elementu muzułmańskiego credo, a wręcz stoi z nim w sprzeczności. Jednocześnie "muzułmanie uznają Jezusa za Bożego Wysłannika i Mesjasza, darząc Jego samego oraz Jego Szlachetną Matkę wielką miłością" - przypominają przedstawiciele Ligi.

Dowiedz się więcej na temat: 'Adoracja' | film | modlitwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje