Reklama

Reklama

Katolicy obchodzą święto Miłosierdzia Bożego

Tydzień po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego katolicy obchodzą święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowił je piętnaście lat temu papież Jan Paweł II.

W 2000 roku papież Polak kanonizował siostrę Faustynę Kowalską. To jej w specjalnych widzeniach Chrystus wyjawił, że chce takiego święta w całym Kościele. Dwa lata po kanonizacji w Łagiewnikach na terenie Krakowa Jan Paweł II zawierzył uroczyście cały świat Miłosierdziu Bożemu. 

Najbardziej znana polska święta na świecie

Siostra Faustyna Kowalska to dziś najbardziej znana polska święta na świecie. Niezwykle popularne jest też obchodzone dziś święto i specjalna modlitwa do Miłosierdzia Bożego, tak zwana koronka. Odmawia się ją codziennie o godzinie 15.00. Na Filipinach w supermarketach przerywa się wtedy muzykę, a katolicy, którzy właśnie robią zakupy, zatrzymują się i modlą koronką.

Reklama

Niedziela Miłosierdzia to patronalne święto Caritas Polska - organizacji charytatywnej Kościoła katolickiego. Rozpocznie ona 71 Tydzień Miłosierdzia w Kościele Rzymskokatolickim w Polsce. Podstawowym celem Tygodnia jest budzenie wrażliwości społecznej na potrzeby innych: chorych, bezdomnych, samotnych, ubogich dzieci i młodzieży. Obecny Tydzień jest obchodzony pod hasłem " Caritas dla rodziny". W tym roku Caritas Polska świętuje swoje 25. Lecie. 

Łagiewniki głównym centrum kultu

W Polsce głównym centrum kultu Bożego Miłosierdzia są krakowskie Łagiewniki. O godzinie 10.00 zostanie tam odprawiona uroczysta msza, którą będzie transmitowała telewizyjna Jedynka. W Warszawie wierni spotkają się w parku Moczydło przy ulicy Deotymy na Woli, gdzie stoi rzeźba Jezusa Miłosiernego. O godzinie 15.00 metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz, odprawi tam mszę, a po niej zaplanowano krótki program artystyczny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL