Reklama

Reklama

Kard. Ryłko: Kościół musi przestać koncentrować się na sobie

Kościół musi się bardziej otworzyć na młodych - mówi kardynał Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Świeckich. Duchowny przyjechał do Polski i razem z trzystoma świeckimi, kardynałami i biskupami z całego świata bierze udział spotkaniu przygotowującym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pozostało osiem miesięcy. W Wadowicach organizatorzy przekazują gościom z zagranicy szczegółowe informacje o programie, zakwaterowaniu i bezpieczeństwie podczas tego spotkania. Podkreślają, że odpowiednie służby zadbają o bezpieczeństwo. Apelują, aby nie dać się zastraszyć tym, którzy chcą siać strach.

Kardynał Stanisław Ryłko zwraca uwagę na inny aspekt. Kościół także w Polsce musi przestać koncentrować się na sobie. Powinien sam wyjść do wszystkich młodych - mówi. Jego zdaniem musi zacząć być Kościołem otwartym.

Reklama

Dominikanin ojciec Jonathan Kalisch przyjedzie do Polski z młodymi Amerykanami. Zachęcani przykładem Franciszka, który był niedawno w USA bardzo chcą tu przyjechać. "On nam pokazał, co to jest miłość i miłosierdzie w praktyce. Zjadł obiad z bezdomnymi, odwiedził więzienie i szkołę dla dzieci imigrantów.

Podczas spotkania w Wadowicach padła deklaracja ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych, że wzmocni ono obsadę placówek tak, aby młodzi jadący na ŚDM szybciej otrzymali wizy.

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje