Reklama

Reklama

Juncker, Schulz, Tusk i Merkel na audiencjach u papieża Franciszka

Papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji przewodniczących Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej, Jean-Claude'a Junckera i Donalda Tuska, oraz szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. Następnie Franciszek spotkał się z kanclerz Angelą Merkel.

Wszyscy przybyli do Watykanu na ceremonię wręczenia papieżowi nagrody Karola Wielkiego, przyznawanej przez niemieckie miasto Akwizgran.

Nieznane są szczegóły audiencji dla trzech najważniejszych polityków Unii Europejskiej oraz dla szefowej niemieckiego rządu.

Kanclerz Angelę Merkel papież przyjął w Watykanie po raz czwarty od początku swego pontyfikatu.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy